foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zapraszamy na stronę Sekcji Tenisa Ziemnego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Andrychów! MKS Andrychów - to młody, ale prężnie działający klub!

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas : 14252

Gościmy

Odwiedza nas 231 gości oraz 0 użytkowników.

MKS Andrychów w 2019r.

TeOpalenica2.jpg

Takiego sukcesu nie zanotował żaden inny klub w Polsce!!! MKS Andrychów w Mistrzostwach Polski do lat 14 w Szczecinie zdobył 3 medale: 2 złote i 1 srebrny!!!

Debel Kubalka/Majchrzak nie miał sobie równych! Chłopcy nie stracili w turnieju ani jednego seta (i zaledwie 11 gemów) sięgając po historyczny tytuł Mistrzów Polski!!! Dodatkowo Igor zdobył tytuł Wicemistrza Polski w grze pojedynczej przegrywając w finale dopiero w trzecim secie.

Bardzo dobry wynik osiągnęli także Szymon Janzen i Andy Allen docierając pierwszy do ćwierćfinału singla, a drugi debla. Dobre tenisowe rzemiosło pokazał także Kuba Włodarczyk.

Adam i Igor to wielokrotni zwycięzcy turniejów ogólnopolskich, ale w Mistrzostwach Polski zdobyli pierwszy raz medal ... i od razu złoty :) Rywale nie umieli znaleźć sposobu na świetne wyrzucające krosy Igora i nie do odebrania "gwoździe" Adama z woleja. Andrychowianie pokonali pary: Mikołaj Kowal/Kacper Wasiak 6/3 6/0, Mateusz Gołębiowski/Szymon Kaszowski 6/0 6/0 i w półfinale zrewanżowali się parze Kacper Królikowski/Adrian Smater 6/0 6/0 za porażkę w Tennis Europe w Łodzi sprzed 2 tygodni. W finale nie byli faworytami, a jednak dopięli swego. Pokonali najwyżej rozstawionych wielokrotnych mistrzów Polski Fryderyka Lechno-Wasiutyńskiego i Gorana Zgołę 6/3 7/5 sięgając po największe trofeum w karierze - tytuł Mistrzów Polski 2019!

Andy Allen w parze z Jakubem Gogulskim pokonali solidną parę Bruno Kokot/Hugo Kwaśniewski 6/1 3/6 10/7 ale ulegli duetowi Lechno-Wasiutyński/Zgoła 0/6 2/6. Z kolei Szymon Janzen z Jakubem Jędrzejczakiem przegrali minimalnie z deblem Królikowski/Smater 2/6 6/3 7/10.

Turniej singlowy to także bardzo mocny akcent naszych zawodników. Największą klasę pokazał Igor Kubalka docierając do finału! Rozstawiony z nr 2 pokonał Jakuba Tomasiaka 6/2 6/3 i Kacpra Wasiaka 7/6(3) 6/2. Dramatyczny przebieg miał mecz, którego stawką był półfinał i brązowy medal. Gabriel Wójcicki postawił twarde warunki. Nasz zawodnik pokazał jednak, że ma charakter. Obronił dwie piłki meczowe i zwyciężył ostatecznie 3/6 7/6(3) 6/4. Kolejny przeciwnik Jakub Jędrzejczak nie potrafił znaleźć sposobu na Igora. Dodatkowo wiał silny wiatr, który był naszym sprzymierzeńcem. Bardzo dobry taktycznie mecz zakończony wynikiem 6/2 6/2 i awans do finału. A w nim Goran Zgoła. Mecz rozpoczął się po naszej myśli. Igor popisywał się fantastycznymi uderzeniami i mądrą grą. Set zapisał na swoje konto 7/5. Niestety w kolejnej odsłonie zauważyć można było zmęczenie u naszego tenisisty, Goran złapał wiatr w żagle i zwyciężył dwa kolejne sety 6/3 6/1. Z Wicemistrzostwa jednak jesteśmy dumni!!!

Z bardzo dobrej strony pokazał się Szymon Janzen, który już w pierwszym meczu pokonał "szóstkę" Damiana Piekarza 6/3 7/6(5), a następnie zawodnika gospodarzy Doriana Juszczaka 6/4 6/1. Zatrzymał go dopiero nr 1 Fryderyk Lechno-Wasiutyński 6/2 6/0.

Fryderyk w meczu II rundy był "katem" innego naszego zawodnika Andy'ego Allena 6/0 6/2. Wcześniej Andy przebrnął eliminacje i wyrzucił z dalszej gry Mikołaja Kowala 6/2 6/3.

O szczęściu  w losowaniu nie mógł mówić Kuba Włodarczyk, który po eliminacjach wpadł od razu na Oskara Grzegorzewskiego, jednego z faworytów do tytułu. Jednak Kuba łatwo skóry nie sprzedał. Oskar musiał się porządnie napracować, żeby zwyciężyć 6/3 6/3. Brawo Kuba!

Turnieju singlowego nie będzie wspominał dobrze Adam, który przegrał w I rundzie z Marcinem Andrzejczakiem 4/6 3/6.

 

Wielkie gratulacje!

 

 

2019 Copyright MKS Andrychów Rights Reserved