foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zapraszamy na stronę Sekcji Tenisa Ziemnego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Andrychów! MKS Andrychów - to młody, ale prężnie działający klub!

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas : 14253

Gościmy

Odwiedza nas 240 gości oraz 0 użytkowników.

MKS Andrychów w 2019r.

gd2.jpg

Od 26 maja młodzicy naszego klubu: Igor Kubalka, Adam Majchrzak, Simon Janzen, Andy Allen, Jakub Włodarczyk i Mikołaj Czubak rywalizowali w turnieju europejskim z cyklu Tennis Europe w Łodzi "LODZ VARITEX CUP 2019".

Mamy powody do zadowolenia: w najlepszej ósemce turnieju znalazło się dwóch Andrychowian: Igor i Adam, a w grze podwójnej Andy w parze z Piotrem Czaczkowskim dotarli do półfinału, a Szymon z Jakubem Jędrzejczakiem do ćwierćfinału!!!

W I rundzie najtrudniejsze losowanie miał Adam, któremu los przydzielił rozstawionego z nr 6 Niemca Nikolaia Barsukova. Adam pokazał w tym meczu olbrzymią waleczność wygrywając mecz ze stanu 5/7 6/4 1/5!!! Obronił dwie piłki meczowe i pokonał rywala 7/5 przy gromkich brawach kolegów klubowych i zgromadzonej publiczności :) Także na tym etapie Andy pokonał Białorusina Timofei Raduka 6/1 6/0, Igor Słowaka Samuela Guzona 6/2 6/0, Kuba Litwina Patrikasa Freimantasa 6/1 6/0, Szymon Litwina Linasa Planciunasa 6/0 6/0. Niestety w pierwszym meczu odpadł Mikołaj z nr 12 Leonem Zaorskim 0/6 1/6.

W II rundzie doszło do bratobójczego pojedynku między Adamem a Szymonem. Zwyciężył ten pierwszy 6/2 6/2.
Na dwóch kolejnych kortach trwała dramatyczna walka w meczach trzysetowych. Igor ostatecznie złamał nr 10 Jakuba Jędrzejczaka 1/6 6/4 6/0, natomiast Andy'emu zbrakło sił w bardzo wyczerpującym, długim meczu z nr 13 Jakubem Tomasiakiem 7/5 4/6 0/6. Mimo waleczności Kuba uległ "piątce" Francuzowi Paulowi Barbier Gazeu 1/6 2/6.

Igor pomścił kolegę klubowego eliminując Francuza w walce o ćwierćfinał 7/5 2/6 7/5. Do ćwiartki awansował także Adam pokonując (9) Damiana Piekarza 6/3 6/3.

Mecze, których stawką była 1/2 finału to rozgrywki polsko-rosyjskie. Niestety nie udało się pokonać rywali, ale ambicji naszym zawodnikom nie można odmówić: Igor uległ najwyżej rozstawionemu Grigory'emu Shebekinowi 4/6 1/6, a Adam "trójce" Dmitry'owi Bessonovi 4/6 2/6.

Niewątpliwie niespodziankę sprawił team Andy Allen/Piotr Czaczkowski w grze podwójnej. W 4 meczach chłopcy pokazali, że stanowią naprawdę świetny duet.
Najpierw okazali się lepsi od Litwinów Linas Planciunas/Pijus Reklevicius 6/2 6/2. Kolejne 3 mecze to już koncert naszego zespołu: za burtę wyrzucili "trójkę" (GER) Nikolai Barsukov/(LUX) Till Fremeaux 7/5 6/1 oraz "ósemkę" Nikodema Barcika/Gabriela Wójcickiego 7/6(4) 4/6 10/7!!! Bardzo blisko byli sprawienia kolejnej, tym razem MEGA niespodzianki, gdyż nr 1 Rosjanie Dmitry Bessonov/Grigory Shebekin wygrali dopiero w super tie-breaku 6/3 2/6 10/4!

Fantastycznie zaprezentował się także Szymon i Kuba, którzy wygrali dwa mecze, w tym jeden z turniejową dwójką" Oskar Grzegorzewski/Damian Piekarz 6/2 6/7(5) 10/6 po emocjonującym boju. Wcześniej okazali się lepsi od duetu Sebastian Maranda/(BLR) Mikita Tsiareshka 7/6(5) 6/0. Zatrzymali ich dopiero w super tie-breaku Kacper Królikowski/Adrian Smater 7/5 0/6 10/6.

Tym razem na pierwszej rundzie zakończyli udział w grze podwójnej Igor Kubalka/Adam Majchrzak i Jakub Włodarczyk/Mikołaj Czubak.

Brawo Andrychów Dream Team!!! Jest moc!

2019 Copyright MKS Andrychów Rights Reserved