foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zapraszamy na stronę Sekcji Tenisa Ziemnego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Andrychów! MKS Andrychów - to młody, ale prężnie działający klub!

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas : 14252

Gościmy

Odwiedza nas 225 gości oraz 0 użytkowników.

MKS Andrychów w 2019r.

DMP16b.jpg

Fantastyczny wynik zanotowali nasi zawodnicy w rozegranych w pierwszych dniach marca Mistrzostwach Województwa Małopolskiego młodzików. Chłopcy zgarnęli całą pulę triumfując zarówno w singlu jak i deblu.

Tenisiści MKS Andrychów zostali najwyżej rozstawieni: z nr 1 Andy Allen, nr 2 Mikołaj Czubak i nr 3 Jakub Włodarczyk.

Andy zmagania rozpoczął od ćwierćfinału, Mikołaj w I rundzie 6/2 6/1 pokonał Jakuba Palucha, a Jakub bez straty gema Jakuba Tryjańskiego.

Do półfinału awansowaliśmy w komplecie: Andy wyeliminował z dalszej gry Mateusza Mitonia 6/3 6/4, Kuba Ignacego Zeleka znów bez straty gema, a Mikołaj Augustyna Zygułę 6/2 6/1.

Niestety w starciu o półfinał doszło do klubowego derby między Andym a Jakubem. Chłopcy dzielnie walczyli. W trzech setach 5/7 6/1 6/1 do dalszego etapu przeszedł Kuba. Z kolei Mikolaj pewnie 6/2 6/1 pokonał rozstawionego z "czwórką" Borysa Masiera.

Finałowy mecz o tytuł Mistrza Województwa Małopolskiego rozegrał się wiec między zawodnikami naszego klubu. Tytuł wywalczył  Mikołaj z wynikiem 7/5 6/3!!!  Gratulacje!

W grze podwójnej finaliści zagrali wspólnie pokonując wszystkie pary, choć nie było łatwo, szczególnie w półfinale, gdzie dopiero w super tie-breaku nasi tenisiści wyeliminowali Borysa Masiera i Jana Wygonę 7/5 5/7 13/11!!!. W finale poszło już szybciej. Rozstawionych z nr 2

Mateusza Mitonia i Ignacego Zeleka Andrychowianie pokonali 6/4 6/3.

3 złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy - to fantastyczny bilans Mistrzostw. Gratulacje panowie!

2019 Copyright MKS Andrychów Rights Reserved