foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zapraszamy na stronę Sekcji Tenisa Ziemnego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Andrychów! MKS Andrychów - to młody, ale prężnie działający klub!

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas : 14252

Gościmy

Odwiedza nas 235 gości oraz 0 użytkowników.

MKS Andrychów w 2019r.

MP5.jpg

Wygrywali turnieje wojewódzkie, ogólnopolskie, super serie, a ostatnio Mistrzostwa Polski. To wszystko mało ... postanowili powalczyć o zwycięstwo w turnieju europejskim. Postanowili i zrobili: Adam Majchrzak i Igor Kubalka zwycięzcami Tennis Europe "Olimpijski Cup 2019" we Wrocławiu!

Losowanie nie napawało optymizmem. Choć w I rundzie pewnie wyeliminowali duet ukraińsko-litewski Sviatoslav Koliadynsyi/Pijus Reklevicius 6/1 6/3, tak w walce o półfinał Igorowi i Adamowi przyszło się zmierzyć z najwyżej rozstawionymi zawodnikami: Brytyjczykiem Viktorem Frydrychem i Estończykiem Markusem Molderem. Pierwszy set to dominacja naszego duetu i szybkie zwycięstwo 6/1. W drugiej odsłonie mecz się wyrównał i to rywale prowadzili 5/3 i serwowali na seta. I tu nasi chłopcy pokazali, że nie przypadkowo zdobyli Mistrzostwo Polski. Fantastyczne akcje i dużo finezji w grze i come back w końcówce. Zwycięstwo 6/1 7/5 zapewniło naszym tenisistom miejsce na podium.

Pokonując nr 1 wydaje się, że każdy kolejny mecz to już tylko formalność. Nic bardziej mylnego. Aby wygrać z nr 4, Oskarem Grzegorzewskim i Damianem Piekarzem zawodnicy MKS Andrychów musieli zagrać solidnie i zespołowo. Taka gra przyniosła naszym chłopcom awans do finału z wynikiem 6/1 6/3.

W finale po drugiej stronie siatki stanęli Czesi Petr Brunclik i Marek Pazdera, turniejowa "dwójka". Mimo starań rywalom nie udało się złamać naszych "złotek" i po bardzo dobrym meczu 6/3 6/4, bez straty seta w turnieju, Polacy sięgnęli po kolejne trofeum w karierze!

Warto zauważyć, że był to ósmy zwycięski mecz z rzędu chłopców. Brawo! Wielkie gratulacje!

W grze pojedynczej nie odnieśliśmy znaczącego sukcesu. Adam przegrał w I rundzie z Czechem Nikolasem Fedasko 5/7 2/6, a Igor z najwyżej rozstawionym Michalem Krajci (SVK) 2/6 2/6.  
Słowak triumfował w singlu, a w całym turnieju stracił zaledwie 10 gemów, w tym najwięcej z Igorem. Brawo!

W kwalifikacjach sił spróbowali: Kuba Włodarczyk, Andy Allen i Mikołaj Czubak. Żadnemu nie udało się zaawansować do Main Draw. Jakub wygrał z Patrykiem Majtyką 6/2 6/1, ale przegrał z Nikolasem Fedasko (CZE) 0/6 1/6. Z Kolei Mikołaj Czubak zmagania rozpoczął od II rundy, gdzie uległ Maksymowi Khlyvniukowi (UKR) 0/6 3/6. Najbliżej awansu był Andy, który także turniej kwalifikacyjny rozpoczął od II rundy. Pokonał bez straty gema Jakuba Dolaszńskiego, ale w walce o awans uległ Szymonowi Kaszowskiemu 4/6 2/6.

Gratulacje dla wszystkich za ambitną grę, a dla triumfatorów gry podwójnej życzenia powtórzenia dotychczasowych sukcesów w kategorii kadetów!

 

2019 Copyright MKS Andrychów Rights Reserved