Zapraszamy na stronę Sekcji Tenisa Ziemnego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Andrychów! MKS Andrychów - to młody, ale prężnie działający klub!

Odwiedziło nas : 14250

Gościmy

Odwiedza nas 277 gości oraz 0 użytkowników.

MKS Andrychów w 2019r.

Fantastyczny wynik zanotował zawodnik MKS Andrychów - Szymon Janzen. Podczas zorganizowanego w dniach 6-10 lipca ogólnopolskiego Turnieju młodzików rangi Super Seria Simon zajął II miejsce w grze pojedynczej i zwyciężył w grze podwójnej!

W singlu nasz tenisista został rozstawiony z nr 6 i zmagania rozpoczął od II rundy, gdzie łatwo nie było. Przeciwnik Lange Mateusz walczył dzielnie, ale ostatecznie po trzysetowym boju wygrany z kortu schodził Szymon 2/6 6/1 6/3. W kolejnych dwóch meczach nasz zawodnik grał coraz lepiej i nie dał sobie "urwać" seta. W kolejności pokonał: Dawida Lewandowskiego  6/3 6/1 i nr 5 Bruno Kokota 6/3 6/4.

W finale Simon walczył dzielnie, ale ostatecznie przewagą przełamania w dwóch setach 6/4 6/4 wygrał Damian Piekarz, turniejowa "trójka". Gratulacje!

W turnieju zagrał jeszcze Jakub Włodarczyk, ale tym razem bez sukcesu.

W grze podwójnej było jeszcze lepiej. Szymon wystąpił wspólnie z Kacprem Królikowskim. Decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę, gdyż nasz team pokonał wszystkie pary turniejowe i sięgnął po tytuł!

Szymon i Kacper pokonali pary: Pniewski Krystian/Śrutwa Marcin 6/1 6/1, (3) Kokot Bruno/Kwaśniewski Hugo 6/3 6/0 i w finale po horrorze najwyżej rozstawionych: Barcik Nikodem/Wójcicki Gabriel 4/6 6/3 10/7!!! Gratulacje!